Bilanţul persoanelor decedate în tragedia de la Clubul Colectiv a ajuns la 43, după ce duminică dimineață au murit alţi doi răniţi internaţi la Spitalul ”Floreasca” din Capitală.
Astfel, bilanţul persoanelor decedate în tragedia de la Colectiv a ajuns la 41, după ce sâmbătă au mai murit alte şapte persoane, două dintre acestea în Olanda.
Dintre pacienţii decedaţi în Capitală, trei erau internaţi la Spitalul de Arşi – Daniel Ciobanu (39 de ani), Ionuţ Cosmin Popescu (32 de ani) şi Alexandru Chelba (33 de ani), unul la Spitalul Floreasca – Adrian Popa (29 de ani) şi unul la Spitalul Universitar de Urgenţă Bucureşti – Ionuţ Maior (27 de ani).
Cele două victime care au murit în Olanda, unde fuseseră transferate sâmbătă, sunt o tânără italiancă, Tullia Ciotola, în vârstă de 20 de ani, care studia la Bucureşti prin programul Erasmus şi Florin Cristian Popescu, de 35 de ani, bodyguardul clubului Colectiv.