• Acasă
  • /
  • Comunitate
  • /
  • O HAITĂ de câini din Mănăştur a atacat o femeie: Soţul ameninţă Primăria cu PROCES – ”Lichidaţi javrele sau le omor cu mâna mea”

O HAITĂ de câini din Mănăştur a atacat o femeie: Soţul ameninţă Primăria cu PROCES – ”Lichidaţi javrele sau le omor cu mâna mea”

Publicat: 17 iunie, 2015 06:34

Actualizat: 23 martie, 2022 05:25

O clujeancă a fost atacată de o haită de câini în cartierul Mănăștur, potrivit soțului ei. Femeia a fost doborâtă de pe bicicletă și mușcată de braț și de gambă.

altera
O haita de maidanezi au atacat o clujeancă în Mănăștur
”În această duminică, sotia mea a fost atacata de o haita de câini agresivi ce sălășluiesc la marginea Manasturului, a fost doborâta de pe bicicleta si muscata de gamba si mâna în timp ce eu ma uitam îngrozit, cu greu am reusit sa o smulg din mâna animalelor.

Sunt cca 10 câini asociati in haita care terorizeaza orice drumet, biciclist care se incumeta sa treaca prin arealul lor. Dupa cum puteti vedea pe pozele atasate muscaturile sunt profunde, iar în cazul în care va apare si o suprainfectare sunt sigur ca jigodiile nu sunt vaccinate va promit solemn ca voi veni personal in Primarie pentru a lamuri lucrurile (ar fi mai bine pentru cei care se ocupa de ecarisaj sa nu fie acolo ca o sa ii demolez pur si simplu).

Nu stiu sa precizez care ghioarla a muscat-o pe sotia mea. La început a sarit unul negru apoi a cazut la pamânt si ei se roteau roata în jurul ei, eu fiind preocupat mai mult sa dau cu ceva dupa ei ca sa îi indepartez decât sa îi contabilizez.

Caînii, haita, se gaseste la capatul strazii Aleea Iezer (nu departe de Sectia 4 de Politie de pe Meziad, o fosta scoala pe vremuri) mai precis la locatia Pădurea Făget latitudinea 46.749394,, longitudinea 23.547635, pe Google Earth. Se gasesc la cca 50-100 m de liziera padurii, tot timpul oameni se plimba pe acolo pensionari, copii nesupravegheati nu mai povestesc. Iar biciclete cât cuprinde.

Cum cainii aceia sunt fara stapan zi si noapte vagabonzi în padure (din cate am putut afla exista un pensionar care isi spune profesorul Voicu care ii hraneste sistematic si a facut ca acesti caini sa creada ca padurea este a lor, habar nu am cine este individul, nu este treaba mea)”, relatează soțul victimei.

”Consider ca Primaria este responsabila pentru situatia de fapt si voi deschide un proces pentru vatamare din culpa Primariei, care tolereaza haite de câini ce reprezinta un pericol real permanent.

Va las la dispozitie 1 saptamâna sa lichidati javrele din acel loc, altfel le voi omora eu cu mâna mea. O sa miroasa urât ceva timp daca ma ocup eu deoarece nu fac cu dantela, otrava si maceta, cadavrele câinilor le veti gasi acolo, manusi nu se vor putea face din ei.

Unde trebuie sa ajungem? Sa fim ca la Bucuresti sa moara cineva pentru ca Primaria sa îsi faca datoria?”, se plânge clujeanul.

ULTIMELE ȘTIRI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

  1. Aplicati legea si eutanasiati maidanezii ca daca venim peste voi in primarie dam cu voi de pamint ,

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
DIN ACEEAȘI CATEGORIE
9 mai, 2025
Ordinul „Meritul Industrial și Comercial”, în grad de Cavaler,acordat IMM Romania
10 martie, 2025
Stadiul lucrărilor la noua creșă care se construiește în Baciu
5 martie, 2025
Loc de joacă modern în satul Suceagu
21 decembrie, 2024
Aeroportul Internațional Cluj, primul din România care are autobuz electric pentru pasageri
19 decembrie, 2024
România, cele mai multe morți în cele mai multe paturi de spital

Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj, Consiliul Județean Cluj și compania aeriană TAROM au sărbătorit astăzi, ...

VIDEO Aeroportul Internaţional Avram Iancu Cluj sărbătorește pasagerul cu numărul 1 milion în anul 2025

IMM România a fost recompensată la Palatul Cotroceni de Președintele interimar al României, Ilie Gavril ...

Ordinul „Meritul Industrial și Comercial”, în grad de Cavaler,acordat IMM Romania

Primarul comunei Baciu, Balázs János, a anunțat cât vor mai dura lucrările prevăzute în localitate ...

Cât mai durează proiectele Companiei de Apă în Baciu

Primarul comunei Baciu, Balázs János, a anunțat că a fost depusă documentația pe Programul Național ...

Când ar putea ajunge gazul în satele Suceagu, Rădaia și Mera

Transformarea băii într-un spațiu plin de personalitate și stil începe cu alegerea paletei de culori ...

Combinații de culori pentru o baie cu personalitate

Prim-vicepreședintele IMM România, Augustin Feneșan, a declarat în emisiunea Antreprenoriada moderată de Raul Chiș că ...

Augustin Feneșan: România, pregătiri discrete în caz de război

Un proiect de ordin ANPC aflat în dezbatere publică prevede pentru comercianți obligația de a ...

ANPC vrea etichete cu prețul de achiziție și prețul final! Augustin Feneșan: „O invenție pur românească”

Într-o lume a afacerilor ultra-dinamice, unde informația este putere, ListaFirme.ro face un salt uriaș în ...

Descoperă revoluționarul asistent AIA pe ListaFirme.ro (A)
Success message!
Warning message!
Error message!