Parada Micului Biciclist, în 3 iunie la Cluj

Publicat: 24 mai, 2023 16:54

Actualizat: 27 februarie, 2024 12:47

În data de 3 iunie asociația Go4fun organizează Parada Micului Biciclist, powered by Itsy Bitsy cu sprijinul Primăriei Cluj-Napoca.

Organizatorii își doresc ca acest eveniment să devină tradiție și să promoveze stilul de viață sănătos prin sport și protejarea mediului înconjurător. Acesta se aliniază la trei evenimente internaționale care au loc în această perioadă, respectiv: Ziua internațională a copilului (1 Iunie), Ziua mondială a bicicletei (3 Iunie) și Ziua mondială a mediului (5 Iunie).

Evenimentul se adresează familiei și invită pe toți copiii dornici de mișcare să se alăture paradei și să parcurgă probele și jocurile puse la dispoziție de către organizator. Pe lângă natura distractivă a evenimentului, acesta își propune să și educe publicul cu privire mersului pe bicicletă, în siguranță, de la cea mai fragedă vârstă și să-i învețe pe cei mai tineri bicicliști regulile care trebuie respectate în timpul deplasării pe două roți, atât individual, cât și în pluton, într-un mediu sigur, relaxat și plin de veselie – ferit de orice trafic rutier.

Traficul va fi restricționat pe aripa de est a Pieței Unirii, începând cu ora 08.30, lăsând loc publicului să se desfășoare în siguranță timp de 3 ore.

Publicul doritor este asteptat să se înscrie pe pagina go4fun.ro/paradamicilorbiciclisti/

Cei care doresc să se înscrie la voluntari sunt invitați sa se înscrie până la data de 28 mai la utilizând linkul tiny.cc/voluntari_parada
Partenerii care s-au alăturat evenimentului sunt: Decathlon, SaladBox, Lactate de Ibanesti, Maros Bike, Voltaj Academy, Bla Shine, Federatia Biciclistilor din Romania, Clubul de Cicloturism Napoca.

ULTIMELE ȘTIRI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
DIN ACEEAȘI CATEGORIE
20 mai, 2025
Aeroportul Internațional Cluj inaugurează zborurile directe Cluj–Istanbul operate de Pegasus Airlines
20 mai, 2025
Cum contribuie un cărucior 3 în 1 la confortul și siguranța copilului tău
14 mai, 2025
VIDEO Aeroportul Internaţional Avram Iancu Cluj sărbătorește pasagerul cu numărul 1 milion în anul 2025
3 aprilie, 2025
Combinații de culori pentru o baie cu personalitate
5 martie, 2025
Sfaturi pentru amenajarea unei curți verzi la o casă nouă

Consilierul local AUR Cluj-Napoca, Calin Cozma a remis presei un document intitulat „Manifestul de la ...

Călin Cozma, AUR Cluj: AUR pe care îl știm noi felicită președintele ales și pune umărul la reconstrucție

Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj inaugurează zborurile directe Cluj–Istanbul operate de Pegasus Airlines. Noua rută ...

Aeroportul Internațional Cluj inaugurează zborurile directe Cluj–Istanbul operate de Pegasus Airlines

Alegerea unui cărucior potrivit pentru copilul tău este una dintre cele mai importante decizii cu ...

Cum contribuie un cărucior 3 în 1 la confortul și siguranța copilului tău

Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj, Consiliul Județean Cluj și compania aeriană TAROM au sărbătorit astăzi, ...

VIDEO Aeroportul Internaţional Avram Iancu Cluj sărbătorește pasagerul cu numărul 1 milion în anul 2025

IMM România a fost recompensată la Palatul Cotroceni de Președintele interimar al României, Ilie Gavril ...

Ordinul „Meritul Industrial și Comercial”, în grad de Cavaler,acordat IMM Romania

Primarul comunei Baciu, Balázs János, a anunțat cât vor mai dura lucrările prevăzute în localitate ...

Cât mai durează proiectele Companiei de Apă în Baciu

Primarul comunei Baciu, Balázs János, a anunțat că a fost depusă documentația pe Programul Național ...

Când ar putea ajunge gazul în satele Suceagu, Rădaia și Mera

Transformarea băii într-un spațiu plin de personalitate și stil începe cu alegerea paletei de culori ...

Combinații de culori pentru o baie cu personalitate
Success message!
Warning message!
Error message!