• Acasă
  • /
  • Comunitate
  • /
  • Și pentru asta plătim: Marea Britanie și UE finanțează terorismul prin ajutoare din taxele contribuabililor europeni către familiile teroriștilor sinucigași

Și pentru asta plătim: Marea Britanie și UE finanțează terorismul prin ajutoare din taxele contribuabililor europeni către familiile teroriștilor sinucigași

Publicat: 12 august, 2011 14:21

Actualizat: 23 martie, 2022 07:35

Marea Britanie va acorda ajutor financiar familiilor care au avut membri ce s-au sinucis în atentate cu bombă, scrie dailymail.co.ukIeri, Autoritatea Palestiniană, care primește un ajutor de 86 milioane de lire pe an din partea Marii Britanii, a autorizat plata a circa 5 milioane de lire către familiile ”martirilor”.Fondurile sunt constituite din taxele contribuabililor britanici și cei ai Uniunii Europene.Autoritatea Palestiniană, care supraveghează regiunea numită West Bank, adică teritoriile istorice israeliene cunoscute ca Iudeea și Samaria, a introdus o nouă lege prin care se plătesc ajutoare din bugetul de servicii publice pentru familiile de teroriști ce au murit în atacuri cu bombă sinucigașe.Fiecare pizonier terorist, inclusiv cei ale căror acte au dus la moartea civililor, se află pe un stat de plat al Autoriății Palestiniene.Salariu merge direct în contul teroristului sau al familiei teroristului decedat. Prizonierii primesc salariul începând cu prima zi de arest.

ULTIMELE ȘTIRI

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
DIN ACEEAȘI CATEGORIE
21 mai, 2024
Chirurgul Achimaș-Cadariu cere campanie de informare pe tema vaccinării anti HPV: Suntem primii în UE la numărul cancerelor de col uterin
18 mai, 2024
Vasile Dâncu vrea să plece administrația Boc: Clujenii nu se mai mulțumesc cu promisiuni
13 mai, 2024
Impozitul uriaș pe care îl ai de plătit dacă te prinde ANAF cu venituri pe care nu le poți justifica
11 mai, 2024
PODCAST: Cătălin Priscorniță și Albert Deak, piloți de raliu și filantropi în Africa
11 mai, 2024
Viorel Băltărețu, candidat la Primăria Cluj-Napoca: Avem nevoie mai întâi de centura metropolitană, nu de metrou

Călin Cozma, candidat AUR la funcția de primar, propune construirea unui palat administrativ la periferia Clujului

Aeroportul Cluj anunţă zboruri spre Bucureşti operate de compania aeriană Animawings

Fostul ministru al Apărării Vasile Dâncu: Despre armata obligatorie și riscul ca România să fie atacată de Rusia

Vasile Dâncu: Urmează cele mai importante alegeri din istoria Europei, în plin proces de schimbare a configurației geostrategice a lumii

Salariul minim, o nouă majorare din iulie? Ce spune Augustin Feneșan, prim vicepreședintele Consiliului Național al IMM-urilor

Success message!
Warning message!
Error message!